Чому вивчення ПДР – це не нудно: лайфхаки від викладачів Дарницької автошколи Twist

Процес навчання у автошколі полягає не лише у відточенні практичних навичок і вміння керувати транспортним засобом. Але й у вивченні усіх правил дорожнього руху, особливості функціонування автомобілів тощо.

І от саме ця теоретична частина для багатьох водіїв-початківців вважається найбільш нудною та нецікавою. Особливо для тих, хто хоча б трохи знайомий з ПДД і вважає, що нічого нового під час навчання вже не дізнається.

Дарницька автошкола поспішає розвіяти ці стереотипи. Ми зібрали кілька експертних думок від викладачів нашої автошколи, які доводять, що вивчення правил дорожнього руху може бути захопливим і цікавим процесом. Головне впроваджувати лайфхаки та рекомендації, що роблять навчання ефективнішим і водночас із тим веселішим та легшим.
Чому вивчення ПДР – це не нудно

Гейміфікація вивчення правил дорожнього руху

Ви напевно знаєте, що у ранньому віці більшість знань у людини відкладаються саме через гру. Дорослішаючи, ми набуваємо змоги поглинати інформацію в тому числі у більш нудному та нецікавому форматі. Однак мозок продовжує краще працювати лише у тих умовах, коли йому дійсно цікаво.

І одним з таких процесів є ігрові елементи. Сьогодні багато автошкіл використовують технології та методи, що дозволяють вивчати правила дорожнього руху за допомогою гейміфікації:

  1. Ряд мобільних або десктопних додатків, які пропонують цікаві вікторини і тести у форматі гри. І дозволяють змагатися з іншими водіями або самим із собою, демонструючи дедалі кращі результати. Додатки часто можуть мати цікавий інтерфейс з музичним супроводом, графікою тощо.
  2. Змагання під час навчання в автошколі. Командна гра є цікавою та ефективною. І ви можете збиратися з усіма студентами автошколи для того, аби самостійно проводити чемпіонати. Можна навіть залучити до цього вашого інструктора – просити його підготувати питання.

Такий формат працює зокрема тому, що під час гри з помітно знижується рівень стресу. А отже, мозок може краще сприймати та надовго запам'ятати усю інформацію.

Візуалізуйте правила дорожнього руху

Це може здатися смішним на перший погляд, але створення певних асоціацій до кожного правила дозволяє швидше та легше його запам'ятати. Це особливо працює у людей з розвиненою фантазією. Коли замість якогось дорожнього знаку ви можете уявити фігурку персонажа, створити якісь асоціації, пов'язані з кольором, малюнками на знаці.

Також можна, наприклад створювати презентації, малювати схеми з перехрестями, дивитись відео про реальну ситуацію на дорозі, які дозволяють краще візуалізувати правила дорожнього руху.

Створення асоціацій дозволяє активувати ділянки мозку, які відповідають за довготривалу пам'ять. А отже, ви не просто швидше запам'ятаєте матеріал, але й надовше збережете всі знання.

Вивчайте ПДД частинами

Незважаючи на те, що книжечка з правилами дорожнього руху доволі маленька, вивчити її за один раз неможливо. Ви тільки заплутаєтесь і відчуєте стрес, який точно не стимулює продуктивне навчання.

Створіть план, за яким ви будете вивчати матеріал. Розбийте усі правила на окремі частини і приділяйте 30-40 хвилин на день для вивчення одного розділу. При цьому розбиваючи матеріал і проходячи, наприклад в один день теорію дорожніх знаків, а в інший день – розмітку, не забувайте повторювати те, що вивчили до цього.

Такий процес помітно ефективніший, ніж довготривале навчання без перерв. І намагання вивчити абсолютно усі правила за один раз.

Поєднуйте теорію з практикою

Так, без опанування правил дорожнього руху ви не можете сідати за кермо. Однак це не означає, що ви повністю відмежовані від процесу водіння. Навіть будучи пішоходом ви залишаєтесь учасником дорожнього руху і можете спостерігати за автомобілями, які проїжджають повз. Відслідковувати поведінку та реакцію інших водіїв, звертати увагу на дорожні знаки, розмітку тощо.

Аналізуйте ситуації, перебуваючи зокрема у громадському транспорті, в таксі, у машині з рідними та друзями. Ставте собі питання про те, як ви поводили б себе у подібній дорожній ситуації, які правила дорожнього руху спливатимуть у вашій пам'яті в конкретний момент тощо.

Також допомагає вивчення реальних прикладів. Зокрема, порушень правил дорожнього руху. В мережі ви можете знайти безліч відео з місця аварій або детальних розборів дорожньо-транспортних пригод. Слухайте експертів, які аналізують місце подій, однак і самі намагайтеся проаналізувати: чому виникла та чи інша аварія і яке правило було порушеним? Коли ви розумієте наслідки порушення правил, мотивація їх запам’ятати значно зростає.
ПРО НАС
пр-т Визволителів, 1
(вул. В.Шимановського 2/1)
вул. Срібнокільска, 1-А
Дарниця
Позняки
© 2016 - 2024 Автошкола Twist
вул. Самійла Кішки (Маршала Конєва), 10/1
Іподром
Доступна оплата частинами від Monobank