Правила поведінки на іспиті: як розташувати до себе екзаменатора

Водійське посвідчення неможливо отримати без успішної здачі теоретичної та практичної частини іспитів. І так – основний результат залежить перш за все від вашого рівня підготовки, а також від впевненості за кермом, вміння приймати правильні рішення і давати правильні відповіді у складних ситуаціях.

Більш того, коли мова заходить про практичний іспит, щоб здати на права, потрібно не лише продемонструвати усі свої знання і навички, але справити позитивне враження на екзаменатора. Довести йому, що ви готові стати водієм і отримати відповідний документ.

Ми підібрали кілька корисних та практичних порад, які дозволять розташувати до себе екзаменатора і можливо навіть вплинути на його рішення.
Правила поведінки на іспиті: як розташувати до себе екзаменатора

Відповідально готуйтесь до іспитів

Перше, що оцінить будь-який інструктор та відповідно екзаменатор – ваш рівень підготовки. Не можна нехтувати ним, якщо ви хочете справити позитивне враження. Безпосередньо перед іспитом:

  • повторіть усі основні правила дорожнього руху;
  • попрактикуйте маневри, особливо ті, які даються вам доволі складно;
  • дослідіть поширені помилки, яких припускаються водії початківці і кандидати на іспит.

Також, якщо ви хочете справити враження на екзаменатора і продемонструвати свій відповідальний підхід безпосередньо в день проведення іспиту, потрібно:

  1. Перевірити загальний стан транспортного засобу і переконатися у тому, що автомобіль повністю справний ще до моменту початку екзамену.
  2. Ознайомитись з маршрутом, який ви будете долати під час іспиту. Так ви зможете проаналізувати найбільш складні ділянки дороги. Особливо, якщо екзамен буде проходити на знайомій вам території.

Така ретельна підготовка неодмінно сформує позитивне враження про вас у будь-якого екзаменатора.

Будьте пунктуальними та з'являйтесь на іспит вчасно

Кожен спеціаліст найбільше цінує повагу до власного часу. Тому варто приходити на місце іспиту заздалегідь. По-перше, так ви зможете налаштуватися психологічно та, як ми вже зазначали вище, протестувати автомобіль, вивчити маршрут. Тобто закрити усі організаційні питання.

По-друге, ви покажете, що цінуєте час фахівця, який буде приймати у вас екзамен. Оптимальним є прибуття на місце за 15-20 хвилин до запланованого часу. А у випадку не передбачених обставин, які вас затримують – обов'язково потрібно повідомити екзаменатора.

Запізнення без попередження створює негативне перше враження, може помітно вплинути на настрій та загальну атмосферу під час проведення іспиту.

Поводьтеся ввічливо і з повагою до екзаменатора

Звісно, це стосується обох сторін. Важливо бути взаємовічливими, оскільки це формує більш невимушену та легку атмосферу. Що особливо важлива під час такої стресової події, як іспит.

Обов'язково стежте за своїми словами та поведінкою, привітайтеся з інструктором, як тільки завітаєте на місце проведення екзамену.

Не перебивайте, вислуховуючи усі інструкції, порядок проведення іспиту тощо. І обов'язково дотримуйтесь порад інструктора. Якщо щось незрозуміло, краще ввічливо перепитайте.

Використовуйте техніки самозаспокоєння

Сильний стрес може вплинути на вашу поведінку і стати причиною надмірної нервозності. Ми радимо все ж зберігати спокій і не показувати підвищеного рівня тривожності на екзамені. Хоча б тому, що це може викликати у екзаменаторів сумніви щодо вашого рівня підготовки і загальної готовності до проходження іспиту і керування транспортним засобом в реальних умовах.

Існує кілька практичних рекомендацій, які дозволяють боротися зі стресом:

  • дихальні практики;
  • фокус на процесі, а не результаті тощо.

Уникайте поведінки, яка відштовхує екзаменаторів

Вище ми поговорили про те, як потрібно поводитися під час проходження іспиту з водіння. Однак варто також наголосити про кілька поведінкових патернів, які на думку інструкторів та екзаменаторів можуть справити негативне враження про потенційного водія:

  1. Надмірна самовпевненість. Коли мова йде про впевнене керування автомобілем, важливо не перестаратися. І обов'язково уникати ризикованих дій, дотримуючись усіх правил дорожнього руху і слідкуючи за культурою водіння.
  2. Дискусії та суперечки з екзаменаторами. Навіть якщо перед іспитом або під час проходження екзамену виникла теза, з якою ви не згодні, краще уникати надмірно емоційних дискусій. І зберігати максимальний спокій, визнавати помилки і бути готовими до критики з боку екзаменатора. А спірні питання вирішувати спокійним тоном і з ввічливістю один до одного.

На остаточний результат іспиту з водіння будуть впливати не лише ваші технічні навички, але й емоційний стан і зокрема поведінка з екзаменатором. Будьте ввічливими, спокійними та уважними – все це допоможе розташувати до себе фахівців і успішно скласти екзамен.
ПРО НАС
пр-т Визволителів, 1
(вул. В.Шимановського 2/1)
вул. Срібнокільска, 1-А
Дарниця
Позняки
© 2016 - 2024 Автошкола Twist
вул. Самійла Кішки (Маршала Конєва), 10/1
Іподром
Доступна оплата частинами від Monobank