Що складніше – теоретичний іспит чи водіння? Думка інструкторів

Щоб отримати водійські права, учням автошкіл необхідно пройти теоретичний та практичний іспит. І відповідно – два етапи навчання: з теорії та правил дорожнього руху, а також безпосередньо на дорозі, з відточуванням навичок керування транспортним засобом. І тут у багатьох майбутніх водіїв виникає питання, що є складнішим: теорія або практика?

Насправді універсальної відповіді на це питання не існує. Оскільки все індивідуально. І є ті, кому легко даються величезні обсяги інформації, однак складно подолати стрес за кермом автомобіля. І навпаки – є водії, які з перших секунд добре відчувають транспортний засіб, але не можуть швидко запам'ятати правила.

І оскільки щоб отримати водійські права, необхідно опанувати і теоретичні, і практичні знання, варто розібратися: в чому полягають складнощі здачі теоретичного та практичного іспиту, а також як їх подолати.
Теоретичний іспит чи водіння, Що складніше

У чому складність теоретичного іспиту з водіння

Перед тим як здати на права, тобто сісти за кермо-транспортного засобу та проїхати маршрутом з екзаменатором, необхідно скласти теоретичний іспит. І на перший погляд він видається простим. Достатньо усього лиш запам'ятати правила дорожнього руху та пройти тести, перелік питань яких є у вільному доступі.

Однак для деяких потенційних водіїв саме теоретична частина навчання здається складнішою з ряду причин:

  1. Великий об'єм нової інформації. Тут особливо плутаються ті, хто до цього не мав ані досвіду водіння, ані цікавості з вивчення правил дорожнього руху і терміни. Потрібно запам'ятати сотні різних дорожніх знаків, продивитися кілька десятків ситуацій, знати винятки з правил, логіку руху тощо. І якщо це все подається не системно, без ретельно продуманої програми, обсяг інформації може викликати сильний стрес.
  2. Підступне формулювання питань. Помилки під час проходження теоретичного іспиту нерідко допускаються через те, що водії не вчитуються в питання і не бачать їхнє подвійне значення, хитре формулювання тощо. Тому потрібно бути уважними та перш, ніж давати відповідь, яка на ваш погляд є очевидною, ще раз прочитати запитання.
  3. Обмежений час. На проходження іспиту видається 20 хвилин, що багатьох людей вводить в паніку і стрес. Це знижує концентрацію, призводить до помилкових рішень.

Чому багатьом здається важчим практичний іспит з водіння

Якщо опитати багатьох водіїв, то саме практичний іспит для них є складнішим. І теорію вони пройшли, якщо не з першого, то з 2-3 разу. В чому ж полягають труднощі складання практики? Перш за все у тому, що вона поєднує у собі вашу поведінку на дорозі і знання усіх правил дорожнього руху. Тобто необхідно пам'ятати всю вивчену інформацію, і водночас концентруватися на водінні, швидко реагувати на будь-які ситуації.

Для новачків іспит з водіння здається складнішим ще й через ряд причин:

  1. Хаотичний та активний рух з потребою дивитися водночас на дорогу, в дзеркала, не забувати здійснювати правильні маневри, гальмувати.
  2. Наявність екзаменатора також може викликати додатковий стрес та страх. Що призводить до помилок, яких учень би не припустився, якби в автомобілі не було сторонньої особи.
  3. Випадкові ситуації на дорозі, які ви не можете проконтролювати. Якщо перелік тестових питань є у вільному доступі, і з ним можна ознайомитися завчасно, то під час практичного іспиту можуть траплятися ситуації поза вашим контролем. Наприклад, різке гальмування попереднього автомобіля, несподівана поява пішохода на дорозі (не на переході) тощо. І в кожній з цих ситуацій важлива правильна реакція та оцінка.

Як спростити складання теоретичного та практичного іспиту з водіння

Щоб зробити проходження теоретичної частини перевірки легшим, виберіть надійну перевірену автошколу, яка дає комплексний і грамотно складений курс – не лише з текстом, але й з ретельним поясненням логіки кожної ситуації та правила. А також проходьте проміжні перевірки, тестуйте себе перед складанням іспиту. І ретельно розбирайте всі помилки.

Полегшити підготовку до практичного екзамену можна лише ретельним тренуванням. Обирайте з інструктором маршрути, які будуть схожими або наближеними до іспитових. Тренуйтесь керувати автомобілем у різний час та за різних умов: вранці та ввечері, в сонячну погоду і в дощ. А також є під час проходження практичного навчання консультуйтеся з автоінструктором, питайте його про всі свої помилки та ретельно їх розбирайте.

Тобто, підбиваючи підсумки, можна сказати, що теорія складніша для тих, кому важко концентруватися та запам'ятовувати нову інформацію. Або ж тих, хто до цього не звертав увагу на розмітки, дорожні знаки тощо. У той час як практика складніша для людей, що відчувають страх за кермом і поки не звикли до багатозадачності. Тому всі спеціалісти рекомендують завчасно дізнатися ваші сильні та слабкі сторони – і другим приділяти особливу увагу під час підготовки до кожного з цих іспитів.
ПРО НАС
пр-т Визволителів, 1
(вул. В.Шимановського 2/1)
вул. Срібнокільска, 1-А
Дарниця
Позняки
© 2016 - 2024 Автошкола Twist
вул. Самійла Кішки (Маршала Конєва), 10/1
Іподром
Доступна оплата частинами від Monobank