Зимовий мотоциклізм: чи варто кататися на мотоциклі в холодну пору року?

Існує стереотип, що категорично не варто керувати мотоциклом у холодну пору року. Особливо якщо надворі ожеледиця, сніг або сильний мороз, що створюють ряд неприємних ситуацій на дорозі. І мотоциклістів-початківців зима частіше відлякує, ніж приваблює. Тож вони залишають байки на «зимову сплячку» і пересідають на чотириколісні транспортні засоби.

Втім, якщо ви давно отримали права Категорія А і маєте великий досвід пересування на мотоциклі, то напевно знаєте, що зимовий мотоциклізм має як переваги, так і недоліки. І можна насолоджуватися керуванням двоколісним транспортом навіть у сильний мороз. Головне ретельніше до цього підготуватись та врахувати усі ключові фактори.

Давайте розберемо більш детальніше, якими є переваги та недоліки катання на мотоцикл в зимову пору року? І як водіям краще підготувати мотоцикл до пересування в морози, сніг та ожеледицю?
Зимовий мотоциклізм

Ключові переваги зимового мотоциклізму

Не обов'язково на зиму залишати мотоцикл відпочивати. Якщо у вас є достатньо навичок, ви можете насолодитися усіма перевагами керування двоколісним транспортом навіть у найбільш холодну зимову пору:

  1. Неповторний досвід і яскраві враження. Тільки уявіть, як ви пересуваєтесь на мотоциклі взимку по тихим безлюдним засніженим дорогам, вдихаючи кришталево-чисте холодне повітря. Тим паче у дійсно сніжну погоду помітно звільняється трафік, і ви можете насолодитися дорогою без зайвої метушні.
  2. Вдосконалення навичок. Водіння взимку вимагає максимальної концентрації, уважності та контролю кожного руху. Ви маєте акуратно водити двоколісний транспорт і добре відчувати його, прогнозуючи усі ситуації на дорозі та адаптуючись до погодних умов. А це в подальшому позитивно впливає на ваш загальний досвід водіння, вчить більшої впевненості в собі.
  3. Пересування без затримок і заторів. Якщо в маленьких містах на сильно засніжених вулицях зникає трафік, то у великих мегаполісах навпаки – спостерігаються помітні затори. І автомобілісти стають заручниками ситуації на дорозі, змушені добиратися на роботу або додому годинами там, де це можна зробити за 20-30 хвилин. У той час як мотоцикл залишається таким самим маневреним транспортом. І може легко уникати заторів.

І, звісно, не варто забувати, що для деяких власників байків зимовий мотоциклізм – це не просто спосіб пересування від точки А в точку Б, а цікаве та улюблене хобі, яке дозволяє отримати яскраві та незабутні враження.

Будьте пунктуальними та з'являйтесь на іспит вчасно

Кожен спеціаліст найбільше цінує повагу до власного часу. Тому варто приходити на місце іспиту заздалегідь. По-перше, так ви зможете налаштуватися психологічно та, як ми вже зазначали вище, протестувати автомобіль, вивчити маршрут. Тобто закрити усі організаційні питання.

По-друге, ви покажете, що цінуєте час фахівця, який буде приймати у вас екзамен. Оптимальним є прибуття на місце за 15-20 хвилин до запланованого часу. А у випадку не передбачених обставин, які вас затримують – обов'язково потрібно повідомити екзаменатора.

Запізнення без попередження створює негативне перше враження, може помітно вплинути на настрій та загальну атмосферу під час проведення іспиту.

Ризики та недоліки зимового мотоциклізму

Не можна говорити лише про переваги пересування на байках взимку. Ожеледиця, засніжені дороги та сильні морози створюють додаткові ризики для власників будь-якого транспортного засобу, зокрема і двоколісного. І ви можете зіштовхнутися з такими недоліками:

  1. Погане відчуття дороги. Через шар криги та снігу порушується зчеплення коліс з дорогою. Що може помітно ускладнити керування і підвищити ризик падіння з мотоцикла або виникнення дорожньо-транспортної пригоди навіть від незначного маневру.
  2. Дискомфорт та суворі умови. Катання на морозі потребує особливого екіпірування. Оскільки низька температура повітря фізично виснажує організм, може призводити до переохолодження. Що не лише погіршує вашу концентрацію на дорозі, але й негативно впливає на стан здоров'я, стає причиною захворювань.
  3. Погіршення видимості дороги. Нерідко в зимових умовах спостерігається сильний снігопад або ж навпаки – дощі і тумани. Додайте до того ранні заходи сонця та темряву вже о 4-й годині дня. І отримаєте помітне погіршення видимості об'єктів на дорозі і підвищення ризиків того, що ви не помітите перешкоди.
  4. Потреба в особливому догляді за транспортом. Як і будь-який транспортний засіб, мотоцикл взимку потребує більш ретельного підходу до обслуговування. Оскільки сильні морози та пересування у несприятливих погодних умовах зношують ключові вузли та системи, можуть впливати на двигун, акумулятор, гальма тощо.

Особливості підготовки до водіння мотоциклу взимку

Щоб нівелювати усі перераховані вище ризики, краще завчасно підготуватися до зимової їзди на байку. І перш за все мова йде про заміну шин і встановлення більш шипованих моделей з протектором, які гарантують покращене зчеплення коліс з дорожнім покриттям. Не нехтуйте регулярним технічним оглядом, перевіряйте стан двигуна та акумулятора перед зимовим сезоном та під час нього. Своєчасно змащуйте усі ключові елементи, використовуючи мастило для низької температури повітря.

І пам’ятайте про зимове мотоекіпірування. Вдягайте теплі куртки, рукавички, утеплене взуття тощо. Взуття і куртки додатково повинні бути водонепроникними для більшого комфорту. За відсутності зимового екіпірування краще відкласти мотоцикл до настання більш теплої погоди.
ПРО НАС
пр-т Визволителів, 1
(вул. В.Шимановського 2/1)
вул. Срібнокільска, 1-А
Дарниця
Позняки
© 2016 - 2024 Автошкола Twist
вул. Самійла Кішки (Маршала Конєва), 10/1
Іподром
Доступна оплата частинами від Monobank